Oddziału SITK RP w Kielcach za okres 2006 -2010

1. Władze Oddziału

Zarząd Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji Rzeczpospolitej Polskiej Oddział w Kielcach w okresie kadencji działał w niezmienionym składzie wybranym na Walnym Zebraniu Delegatów Kół i Klubów w dniu 04 marca 2006 r. i ukonstytuowanym w dniu 24 marca 2006r.

Prezes   kol. Andrzej Koper
Vice prezes kol. Krzysztof Kasprowicz
Vice prezes kol. Ewa Sayor
Sekretarz kol. Teresa Cyzowska
Skarbnik kol. Bożena Borek
   
Członkowie Zarządu  kol. Jan Hurkała
  kol. Henryk Kapłański
  kol. Eugeniusz Niekra
  kol. Eugeniusz Pokrzepa
  kol. Wojciech Rybak
  kol. Wojciech Sierak

 

Zastępcy członków kol. Zdzisław Obrocki
Zarządu  kol.Zbigniew Tracz
   

Do dnia 02.03.2007 r. funkcję przewodniczącej pełniła Józefa Sobczyńska - Stefańska. Po rezygnacji koleżanki z prac w Komisji Rewizyjnej skład Komisji Rewizyjnej przedstawia się następująco :

Komisja Rewizyjna  
Przewodnicząca kol. Andrzej Pawelec
V-ce przewodnicząca kol. Teresa Nowak
Sekretarz kol. Adam Kabała
Członek kol. Tadeusz Dudkowski
   
Sąd koleżeński  
Przewodniczący kol. Franciszek Jóźwik
Członkowie kol. Bogumił Baradziej
Z-ca członka kol. Tadeusz Sułek
   
   
   

     W czasie kadencji Zarząd odbył 24 posiedzenia. Zarząd Oddziału realizował zadania wynikające z Uchwały programowej Walnego Zebrania Delegatów Kół i Klubów, Uchwały XXIX Zwyczajnego Zjazdu Delegatów w Cedzynie , postanowień Statutu SITK, bieżących zadań SITK.

     Za główne zadanie kadencji należy uznać przygotowanie do XIX Zjazdu SITK, który odbył się w dn. 20- 22.04.2006 r. w Cedzynie , 60 lecia Oddziału Kieleckiego SITK w dn.12-13.09.2008 r. Posiedzenia Zarządu odbywały się zgodnie ze statutem, zawsze były prawomocne. W posiedzeniach Zarządu uczestniczyli również przew. Komisji Rewizyjnej Oddziału kol. Andrzej Pawelec, oraz z-cy członka Zarządu kol. Zdzisław Obrocki i kol. Zbigniew Tracz.

Oddział posiada własne biuro w budynku NOT w Kielcach . W biurze pracują 3 osoby na ¾ etatu.

     Nasze koleżanki i koledzy reprezentują Oddział we władzach SITK :Zarządzie Krajowym

- Andrzej Koper – członek Zarządu Krajowego , wice przew. KSK

- Józefa Sobczyńska – Stefańska – v-ce przew. Krajowej Komisji Rewizyjnej

- Tadeusz Sułek – wice przew. Krajowego Klubu Seniora, członek Prezydium Klubu Miłośników Historii i Zabytków Transportu

- Wojciech Sierak – wice przew. Krajowej Sekcji Drogowej

- Krzysztof Strzelczyk – członek Krajowej Sekcji Drogowej

- członkowie Krajowej Sekcji Kolejowej – Józefa Sobczyńska – Stefańska, Jan Hurkała, Eugeniusz Pokrzepa, Wojciech Rybak

- członkowie Krajowego Klubu Miłośników Historii i Zabytków Transportu – Teresa Cyzowska, Franciszek Jóźwik, Andrzej Kiraga, Tomasz Wągrowski

2. Informacja o zwyczajnym zebraniu sprawozdawczo – wyborczym /zamykającym poprzednią i otwierającym bieżącą kadencję /

      Walne zebranie Delegatów Kół i Klubów odbyło się dnia 04 marca 2006 r. Uczestniczyło 42 delegatów wybranych na zebraniach sprawozdawczo – wyborczych według klucza 1 delegat na 25 członków. Oryginały dokumentów z Walnego Zebrania zostały przekazane do KRS. Odpisy są w Biurze Oddziału. Na Walnym Zebraniu dla nowo – wybranych władz zalecono następujące kierunki działania :

      1. Podjęcie działań mających na celu poprawę wyniki finansowego z działalności gospodarczej prowadzonej przez Oddział poprzez wprowadzenie zmian w funkcjonowaniu biura oraz podejmowanie nowych form działalności.

      O podjętych działaniach świadczy udział i wyniki przetargów oraz nowe formy podjętych seminariów i szkoleń we współpracy ze ŚOIIB. Wynik finansowy pozwala na zachowanie płynności finansowej.

      2. Doskonalenie form i poziomu organizacyjnego działalności Stowarzyszenia w kierunku zwiększenia atrakcyjności dla członków oraz wzmocnienia jego pozycji w środowisku lokalnym. Inspirowanie członków do większej aktywności w pracy klubów i kół, rozwijanie kontaktów między kołami i Klubami.

      Oddział dba o organizację spotkań i wyjazdów technicznych dla członków na wysokim poziomie, organizuje również spotkania o charakterze integracyjnym / Piknik, zabawa karnawałowa itp. /

      3. Nawiązanie lepszych kontaktów i współpracy z Urzędem Marszałkowskim, Urzędem Wojewódzkim i Urzędem Miasta w zakresie spraw dotyczących zagadnień komunikacji.

     Kontakty są utrzymywane , nasi członkowie pracują w Komisji BRD, Przedstawiciele władz obejmują patronaty na organizowany mi przez Oddział konferencjami. Współpraca istnieje również z Urzędem Miasta w Skarżysku Kamiennej .Prezes Oddziału został zaproszony przez Prezydenta Miasta Skarżysko Kamienna do prowadzenia Konferencji w 2009 r. z udziałem władz centralnych , posłów i senatorów, wojewódzkich „Zamierzenia inwestycyjne oraz współpraca z samorządami w zakresie modernizacji linii nr 8 i 25.”Wyrazem uznania jest udział władz w naszych obchodach 60 lecia. Prowadzimy również bardzo owocną współpracę w zakresie seminariów i szkoleń ze ŚOIIB.

     4. Organizowanie seminariów i konferencji naukowo – technicznych / co najmniej 1 konferencja w roku /.

     W minionej kadencji zorganizowano 5 Konferencji , w tym 3 drogowe w ramach Targów Autostrada Polska” Rozwój infrastruktury kolejowej w kraju szansą dla regionów”-2007, „Aktualne kierunki utrzymania dróg publicznych „- 2008 r.”Aby zmierzyć drogę przyszłą trzeba wiedzieć skąd się wyszło”- 2009 r. i 2 Kolejowe „ Wymagania w zakresie ochrony środowiska dla taboru kolejowego. Kierunki modernizacji i rozwoju konstrukcji”2006 , „Transport kolejowy i ochrona środowiska „-2008. Seminaria były organizowane przez Klub Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego oraz we współpracy ze ŚOIIB.

     5. Podjęcie działań w zakresie odbudowy funkcjonowania Kół w komunikacji samochodowej / PKS, MPK, inni przewoźnicy , diagności samochodowi, egzaminatorzy /

     Działania zostały podjęte ale z uwagę na sytuację w zakresie zwolnień w tych firmach, sytuacji finansowej nie przyniosły spodziewanych rezultatów. W 2009 r. podjęto kontakt ze Starostwem Powiatowym w zakresie przyjęcia diagnostów samochodowych do Klubu Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego.

     6. Przygotowania się do obchodów 60 lecia Oddziału w roku 2007.

     Wydanie monografii Oddziału SITK w Kielcach z okazji obchodów Jubileuszu 60 – lecia. Obchody odbyły się dnia 12-13.09.2008 r. Część merytoryczna Jubileuszu odbyła w Muzeum Narodowym w Kielcach, uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, stowarzyszeń NOT, ŚOIIB, Zarząd Krajowy SITK, koleżanki i koledzy z Oddziałów SITK. Na okoliczność Jubileuszu została wydana Monografia 1998- 2008.

     7. Prowadzenie działalności szkoleniowej z poszerzeniem tematyki o zakres budownictwa. We współpracy ze ŚOIIB dla członków Izby prowadzone są seminaria i szkolenia z zakresu budownictwa. Między innymi prowadzono szkolenia:

     - Specustawa drogowa w przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych - Prawo wodne w budownictwie - Nie niszczące badania konstrukcji budowlanych

     8. Nawiązanie współpracy z wyższymi uczelniami kieleckimi a zwłaszcza z Politechniką Świętokrzyską.

     Pracownicy naukowi Politechniki Świętokrzyskiej należą do Świętokrzyskiego Klubu Drogowca i współpracują z Zarządem Koła przy organizacji Seminariów i Konferencji. Oddział nie posiada jednak w chwili obecnej w swoim składzie studentów.

     9.Kontynuowanie działalności na rzecz członków według dobrze sprawdzonych wzorców /spotkania, wycieczki, obchody dnia seniora, spotkania wigilijne i noworoczne, pikniki rodzinne, klub dyrektorów itp.

      Działalność na rzecz członków była kontynuowana. Oddział organizuje od szeregu lat stałe imprezy: spotkania wigilijne, Pikniki rodzinne, wyjazdy techniczno – turystyczne, obchody Dnia Seniora odbywają się corocznie 09 maja, od 2003 r. Klub Dyrektorów wymaga reaktywowania.

     10.Utworzenie informatycznej bazy członków Oddziału SITK RP w Kielcach.

     Informatyczna baza członków została utworzona.

     11.Aktywny udział w pracach władz krajowych SITK RP i innych organizacji na szczeblu wojewódzkim i krajowym np. Izba Inżynierów Budownictwa RW NOT itp.

     Reprezentowanie we władzach SITK podano w punkcie 1. NOT: - Andrzej Koper – v-ce przew. Rady Wojewódzkiej NOT Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa: - Stanisław Zieliński - Rada Krajowa Izby Inżynierów Budownictwa Prezydium ŚOIIB - Wojciech Płaza – z-ca przew. - Andrzej Pawelec – sekretarz - Wojciech Sierak – członek Komisja ds. szkoleń - Wojciech Sierak – przew. - Stanisław Rozin – członek

3. Liczba członków Oddziału na koniec 2009 r.

Na dzień 31.12.2009 r. liczba członków Oddziału wynosi 513 osób.

Od początku 2006 r.

Obecnie zrzeszonych:

przyjęto - 184

skreślono - 188

 

w tym zmarło - 13

 

W działalności stowarzyszenia aktywny udział bierze 60 % członków

Członkowie zwyczajni wg wykształcenia

 

Wyszczególnienie

 

Członkowie

2008

2009

Czynni zawodowo  

z wyższym wykształceniem

350

308

Czynni zawodowo

ze średnim wykształceniem

160

143

Seniorzy

63

61

Studenci i uczniowie

-

1

Ogółem

573

513

 

Członkowie SITK wg branż

Lp

Członkowie Zwyczajni

Branża

Razem

drogowa

Kolejowa

lotnicza

Miejska

samoch.

inne

1.

RAZEM (a+b)

158

254

-

8

31

-

451

w tym

a) z wykształceniem wyższym

145

124

-

8

31

-

308

b) z wykształceniem

średnim

13

130

-

-

-

-

143

2.

Seniorzy

3

49

-

-

4

5

61

3.

Studenci (uczniowie)

1

-

-

-

-

-

1

 

OGÓŁEM (1+2+3)

162

303

-

8

35

5

513

4.

Wspierający

-

-

-

-

-

-

-

5.

Kluby /koła

1

8

-

-

1

1

11

4. Osiągnięcia ( nagrody, wyróżnienia ) oddziału ( indywidualne i zbiorowe) w skali kraju.

     W 2008 r. Oddział został odznaczony Złotą Odznaką Honorową SITK z diamentem.

     W 2006 r. Złota Odznaka Honorowa SITK z okazji 60 lecia Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej Ostrowiec Św.

     W 2007 r. Nagroda Ernest Najaktywniejszy działacz w dziedzinie drogownictwa Ewa Sayor

     Nominacje do nagrody Ernest 2006 Najaktywniejszy Oddział – Oddział SITK w Kielcach

     Nominacje do nagrody Ernest 2006 i 2008 Najaktywniejsze Koło Seniorów- Koło Seniorów w Kielcach

     Nominacje do nagrody Ernest 2008 r. Najaktywniejszy Klub/ Koło Świętokrzyski Klub Drogowca

     Kronikarz Roku 2009 –Tadeusz Sułek III miejsce za Kronikę Krajowego Klubu Miłośników Historii i Ochrony Zabytków i Krajowego Klubu Seniora

      Indywidualnie nasi członkowie na wniosek Zarządu Oddziału SITK otrzymali :

     2006 r. Srebrny Krzyż Zasługi - 1 osoba Złoty Krzyż Zasługi – 4 osoby Złote Honorowe Odznaki SITK z diamentem – 2 Złote Honorowe Odznaki SITK – 4 Srebrne Odznaki Honorowe SITK - 5 Srebrne Odznaki NOT – 3 osoby Przyjaciel Zabytków Transportu – 1

     2007 r. Złota Honorowa Odznaka SITK z diamentem – 3 Złote Odznaki Honorowe SITK – 1 Zasłużony Senior SITK – 3 Srebrne Odznaki Honorowe SITK - 3

      2008 r. Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę – 1 osoba Medal Złoty Za Długoletnią Służbę – 4 osoby Zasłużony dla Kolejnictwa – 4 osoby Złote Odznaki Honorowe SITK z diamentem – 5 Złote Odznaki Honorowe SITK – 3 Srebrne Odznaki Honorowe SITK – 18 Srebrne Odznaki Honorowe NOT- 2 Złote Odznaki Honorowe NOT – 3 Zasłużony Senior – 1

      2009 r. Srebrne Odznaki Honorowe SITK – 10

5. Organizacja działalności merytorycznej /Kluby, Koła /

     W okresie kadencji istniało w Oddziale 10 Kół i Klubów SITK. W tym : 1 – Świętokrzyski Klub Drogowca, 1- Klub Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego , 1 – Klub Seniora oraz 7 Kół/ Klubów Kolejowych Na koniec 2009 r. powstał jeszcze jeden Klub Kolejowy – LHS Sędziszów

     W oddziale istnieje również Komisja ds. rzeczoznawstwa i szkolenia.

6. Działalność szkoleniowa.

     W ramach działalności gospodarczej Oddziału prowadzone są szkolenia , seminaria , kursy /

     Za okres kadencji zorganizowano 77 szkoleń dla 1724 osób.W tym 40 BHP dla 766 osób.

     - szkolenie okresowe BHP na stanowiska robotnicze i administracyjno biurowe w transporcie.

     - szkolenia bhp z zakresu pracy w czynnych torach kolejowych Szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe 19 szkoleń dla 621 osób. W tej liczbie są szkolenia dla członków ŚOIIB .

     Kursy przygotowujące do egzaminu na uprawnienia 6 dla 53 osób.

7. Działalność Konferencyjna.

      W minionej kadencji Oddział zorganizował 5 konferencji : w tym 3 drogowe w ramach Targów Autostrada Polska i 3 Kolejowe. W konferencjach uczestniczyło 649 osób, wygłoszono 70 referatów.

     2006 r. - O podjętych działaniach świadczy udział i wyniki przetargów oraz nowe formy podjętych seminariów i szkoleń we współpracy ze ŚOIIB. Wynik finansowy pozwala na zachowanie płynności finansowej.

     2007 r.Rozwój infrastruktury transportowej w kraju szansą dla regionów

     2008 r.Aktualne kierunki utrzymania dróg publicznych Transport kolejowy i ochrona środowiska

     2009 r.Aby mierzyć drogę przyszłą trzeba wiedzieć skąd się wyszło

     Wydano materiały konferencyjne z Konferencji drogowych w formie książkowej.

     Z Konferencji kolejowych referaty były opublikowane w TTS, oraz na płycie CD.

8. Działalność na rzecz członków SITK .

     Oddział pracuje z zarządami Kół i Klubów, forma przekazywania informacji drogą e-mailową , informacje są zamieszczane na stronie internetowej www.sitkkielce@neostrada.pl, drogą telefoniczną. Praca z członkami generalnie istnieje na poziomie kół i klubów. Oddział otrzymuje czasopisma z dziedziny transportu : Przegląd Komunikacyjny, Transport Miejski i Regionalny , Drogownictwo, Technika Transportu Szynowego, Inteligetne Systemy Transportowe, Kurier Drogowy, Polskie Drogi, Magazyn Autostrady, Nowoczesna Budownictwo Inżynieryjne , Zielone Światło.

     Zakupywane są corocznie kalendarze SITK 100 sztuk, które przekazywane są prezesom kół i rzeczoznawcom. Młodzież z Politechniki Świętokrzyskiej i Krakowskiej zapraszana jest i bierze udział w naszych Konferencjach Naukowo – Technicznych. Istnieje Klub Seniora, corocznie dnia 09 maja od 2003 r. obchodzimy Dzień Seniora Oddziału Kieleckiego. W m-cu wigilijnym odbywamy Spotkanie Wigilijne Zarządu Oddziału z seniorami i prezesami kół.

9. Konkursy.

     Prowadzony jest konkurs „Dobra budowa”, którego celem jest wyłonienie budowy drogowo- mostowej , na której osiągnięto najlepsze wyniki realizacyjne. Wręczenie statuetek za udział w konkursie odbywa się na targach Autostrada Polska.

10. Jak Oddział wypełnia funkcję zbiorowego eksperta na swoim terenie.

     Nasi członkowie są wykorzystywani okresowo do prac w panelach ekspertów w Urzędzie Marszałkowskim, BRD, w pracach związanych z infrastrukturą kolejową, transporcie publicznym. Nawiązana jest również współpraca ze Starostwem Powiatowym w zakresie diagnostyki samochodowej, realizowana jest koncepcja w zakresie włączenia diagnostów do Klubu Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego.

11.Dokumentowanie działalności Oddziału.

     Działalność oddziału dokumentowana jest w 3 kronikach. • Od 1952 r. kronikę prowadzi kol. Tadeusz Sułek , początkowo była to kronika Koła SITK przy Lokomotywowni Skarżysko- Kamienna, następnie Koła Węzłowego Skarżysko – Kamienna, a obecnie Krajowego Klubu Miłośników Historii i Ochrony Zabytków Transportu SITK i Krajowego Klubu Seniora. • Od 1999r reaktywowano prowadzenie kroniki oddziału. Kronikę prowadzi kol. Teresa Cyzowska • Od 2005 r. prowadzona jest kronika Koła Zakładowego SITK przy Zakładzie Linii Kolejowych Skarżysko Kamienna.

     Kronika Tadeusza Sułka na konkursie w 2009r zdobyła 3 miejsce.

     Formą dokumentowania działalności oddziału jest strona internetowa opracowywana merytorycznie przez kol. T. Cyzowską. Strona zawiera również archiwum, gdzie przechowywane są informacje dotyczące działalności oddziału.

     W 2008 r., na 60 lecie wydano Monografie oddziału 1998-2008 r. Okresowo wydawane są Biuletyny informacyjne .

12.Działalność gospodarcza

     Działalność gospodarcza Zespołu Rzeczoznawstwa i Szkolenia odbywa się w drodze realizacji zleceń od osób fizycznych i prawnych.

     • W zakresie sprzedaży usług opracowywane są oceny techniczne pojazdów . Za kadencję opracowano: 2107 ocen technicznych samochodowych • Przeprowadzono 315 pouczeń okresowych dla pracowników transportu kolejowego w zakresie trakcji ruchu i służby drogowej w 16 zakładach posiadających bocznice kolejowe . • Dokonano 403 pomiarów obrzeży zestawów lokomotyw manewrowych na bocznicach kolejowych • Inne zlecenie - przygotowanie lokomotyw manewrowych w zakresie jazdy po torach PKP , - przeglądy techniczne - aktualizacja regulaminu pracy transportu kolejowego - przeglądy okresowe obiektów budowlanych, badania techniczne torów i rozjazdów na bocznicach - nadzór inwestorski przy realizacji inwestycji i remontów

13. Działalność finansowa / za 2009 r. /

Aktywa/ Pasywa 344 439, 82

Zysk bilansowy 91 272, 96

Sprzedaż

Przychody ze sprzedaży usług 903 864,85

Koszty sprzedaży 812 356,59

Zysk - 91 508,96

W minionej kadencji przydzielono 7 zapomóg na kwotę 3800 zł

14.Czy istnieje w Oddziale forma sponsorowania SITK

     Sponsorowanie występuje dla Świętokrzyskiego Klubu Drogowca w związku z organizacją Seminariów ,Konferencji Naukowo – Technicznych organizowanych przy Targach Autostrada Polska , które organizowane są nieodpłatnie dla uczestników. Za sponsoring firmy drogowe biorące udział w targach mają możliwość prezentacji, zamieszczania reklam na Sali obrad lub w materiałach konferencyjnych. Z otrzymanych kwot finansujemy wydawnictwo konferencyjne , caffe break dla uczestników itp. Nie posiadamy członków wspierających.

15.Czy Oddział organizował imprezy dla całego SITK.

     Konferencje Naukowo – Techniczne SITK wymienione w pkt .7. Udział w organizacji Dni Techniki Kolejowej. Oddział organizował w dn. 29-30.11.07 r. w Kielcach Konkurs Kronikarzy SITK . Do konkursu przystąpiło 11 kronikarzy, zgłoszono 4 kroniki Kół / Klubów , 1kronikę Klubu Seniora oraz 6 kronik oddziałów SITK.

     W konkursie pierwsze miejsca zdobyli : 1. Teresa Skitał – Kronika Oddziału Katowice 2. Żaneta Bąkowska – Kronika Koła z Oddziału Szczecin 3. Irena Tyska – Kronika Klubu Seniora z Oddziału Kraków

     Dnia 12.09.2008 r. gościliśmy członków Zarządu Krajowego . Odbyło się posiedzenie Zarządu Krajowego z Zarządem Oddziału w Kielcach. Członkowie uczestniczyli w Sesji Jubileuszowej z okazji 60 lecia SITK która odbyła się w Muzeum Narodowym w Kielcach.

     W dniach 29.06 – 01.07.2009 r. w Cedzynie k/ Kielc odbyło się Seminarium Krajowego Klubu Seniorów . Gościliśmy 24 koleżanki i kolegów z 13 Oddziałów SITK RP z całego kraju. W części merytorycznej spotkania jego uczestnicy zostali zapoznani z działalnością Krajowego Klubu Seniorów przez kol. Zbigniewa Kozaczka ,informacje o historii i działalności Klubu Seniorów w Kielcach .

     Następnie zaprezentowano dwa interesujące referaty techniczne : 1. „Realizacja inwestycji w PKP PLK S.A.” , które przedstawił członek Zarządu Oddziału SITK RP w Kielcach , Dyrektor Biura Inwestycji PKP PLK SA kol. Wojciech Rybak 2. „Trakt Krakowski na tle ludzi i mijających czasów Z-ca Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad O/ Kielce kol. Tomasz Wągrowski

     W trakcie spotkania zorganizowano również wycieczkę techniczną na węzeł Kielce – Północ. W następnym dniu wycieczka techniczno – turystyczna do Jaskini Raj oraz do zabytków techniki w Maleńcu i Sielpi. W trzecim dniu pobytu seniorzy zwiedzili Park Etnograficzny Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni.

     Oddział dokonywał zakupów czasopism SITK dla uczestników Konferencji.

     Oddział dokonywał zakupów czasopism SITK dla uczestników Konferencji.

16. Formy życia towarzyskiego.

     Stałe formy organizacji imprez dla członków oddziału to Pikniki Rodzinne .

      SITK Oddział w Kielcach w m-cu wrześniu , w których corocznie uczestniczyło od 130 – 180 osób. W minionej kadencji organizowane 4 razy .

     Spotkania wigilijne w m-cu grudniu z udziałem Zarządu Oddziału, członków Klubu Seniora i prezesów Kół i Klubów.

     Wyjazdy techniczno – turystyczne na budowy drogowe, budowa obwodnicy Puław, realizacja inwestycji węzeł Północ Kielc, zwiedzanie dróg i mostów na Euro 2012 we Lwowie oraz istniejących dróg i mostów, Targi Trako.

     Corocznie organizowany Dzień Seniora Oddziału w Kielcach – około 40 osób z udziałem koleżanek i kolegów z sąsiednich oddziałów. Odbywają się w ramach obchodów wycieczki techniczno – turystyczne na terenie województwa świętokrzyskiego.

     Spotkania Klubowe , Klubu Seniorów , Świętokrzyskiego Klubu Drogowca, Klubu Techniki Samochodowej i Ruchu Drogowego , Spotkania Opłatkowe Klubów.

     W spotkaniach i życiu udziału uczestniczy 60 % członków.

17. Formy i obszary działalności , w których oddział czuje się najlepiej.

     Działalność gospodarcza w zakresie rzeczoznawstwa samochodowego i kolejowego. W organizacji form życia towarzyskiego dla członków imprez zbiorowych, wyjazdów techniczno – turystycznych oraz spotkań dla całego SITK.

18. Kłopoty i trudności w działalności Oddziału.

     Konkurencja w zakresie form prowadzonej przez oddział działalności gospodarczej.

19. Inne sprawy istotne dla Oddziału, które nie znalazły się w powyższych punktach.

     - Współpraca z NOT , stowarzyszeniami .Kierownictwo NOT nie ukierunkowuje zasad współpracy.

     Dobra współpraca istnieje ze Świętokrzyską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa.